Czuwanie Fatimskie w lipcu

„Różańcowa Pani nieba, ziemi, Pozdrawiamy Cię głosy naszymi.”

13 dzień lipca wypadł w sobotę. O godz. 20.00 zebraliśmy się w kościele parafialnym na Mszy św. i na czuwaniu fatimskim. Do sztandaru matek i do figury byli  pielgrzymi ostatniej naszej pielgrzymki do Włoch.

W homilii okolicznościowej ks. proboszcz powiedział:

Często słyszymy o pięciu pierwszych sobotach miesiąca. Skąd się to wzięło Czyj to był pomysł? Dlaczego pięć pierwszych sobót miesiąca?

Jest rok 1925, w Pontevedra, Najświętsza Panna powiedziała do Łucji: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź,  przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.”

Siostrze Łucji objawił się Pan Jezus pod postacią małego chłopca.

Wspomina to wydarzenie tak: „Dnia 15 lutego 1926 r. byłam zajęta pracą i w ogóle o tym, by propagować nabożeństwo pierwszych sobót, nie pamiętałam. Wyszłam, aby wyrzucić śmieci, gdzie kilka miesięcy przedtem spotkałam dziecko, pytając je, czy umie Zdrowaś Maryjo… Więc zapytałam: «Prosiłeś Matkę Bożą o Dziecię Jezus?». Dziecko zwracając się do mnie zapytało: «A ty rozpowszechniasz po świecie to, o co Matka Boża cię prosiła?». W tym momencie przemieniło się w chłopca, od którego biła jasność. Rozpoznałam, że był to Pan Jezus.” (…)

Wizjonerka fatimska nawet nie wiedziała, że otaczają ją postacie z nieba – ukryte pod postacią ludzi.

Czy nasz gest miłości wobec jakiegoś człowieka nie okaże się kiedyś gestem uczynionym wobec samego Jezusa? Owszem, okaże się, bo Chrystus powiedział: „Co uczyniliście jednemu z najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).