Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe w Mechnicy

“Błogosławiony jesteś, Panie, Boże wszechświata, bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy chleb, owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich”.

W pierwszą niedzielę września o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Mechnicy  ks. proboszcz odprawił uroczystą Mszę św. dożynkową.

W ubiegłym roku w Poborszowie odbyły się Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe a w tym roku w Mechnicy.

no images were found

Starostami dożynek byli państwo Iwona i Norbert Smiatek.

O godz. 14.00 uformował się na ulicy Młyńskiej korowód dożynkowy i przy dźwiękach muzyki naszej parafialnej orkiestry dętej przeszedł na boisko Inter Mechnica. Każde sołectwo wystawiło swój korowód.  Był to bardzo piękny widok.

no images were found

Na boisku wszystkie korony zostały umieszczone w jednym namiocie i każdy mógł je zobaczyć z bliska. A było co oglądać i podziwiać.

no images were found

Władza powiatu i gminy przywitała wszystkich zebranych w namiocie. Wszyscy zaproszeniu goście otrzymali od sołtysa Mechnicy i starostów dożynek chleb dożynkowy i ludzika ze słomy. Później były występy artystyczne. No i oczywiście kołocz, kawa, grill, napoje, atrakcje dla dzieci, strzelanie z łuku i wiele innych uciech i radości.

Wieczorem zabawa taneczna. Pogoda dopisała mimo, że rano padał deszcz.

Obszerniejszy materiał z dożynek już wkrótce w nowym numerze Gazetki Parafialnej „Co u nas nowego” – zachęcamy do nabycia.