25.07. – 01.08.2021 r.

Niedziela:  Odpust  ku czci  św.  Jakuba Ap.  w  Mechnicy.

25.07.

g.  7.30 Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Kramek, + z pokr.

P. g. 9.0 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Romana Linek.

g. 11.00 Suma odpustowa ku czci św. Jakuba Ap. w int. fundatorów, budowniczych dobrodziejów i parafian z Mechnicy, z podz. za wszelkie otrzymane ł. z pr. o błog. B. i zdr. na każdy dzień.

g. 15.00 Nieszpory odpustowe.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Poniedziałek:  Uroczystość  św.  Anny,  matki  N. M. P.   głównej patronki  diecezji  opolskiej

26.07.

g. 7.00 Za wstawiennictwem św. Anny w int. matek i babć całej parafii z podz. za odebr. l. z pr. o zdr. i błog. na każdy dzień.

P. 9.00 Pogrzeb śp. Reinholda  Golenia.

Wtorek:  Św.  Joachima,  ojca  N. M. P.

27.07.

g. 7.00 Za + męża Herberta Rypała,  rodziców  z obu str.,  zięcia  Marcina.

Środa:

28.07.

g. 7.00 Do B. Op. i za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Schreier oraz za + rodziców.

g. 16.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. z ok. 90 ur. Hildegardy Kohlsdorf – Kos.

P. g. 18.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. z ok. 90 ur. Róży Grzywocz.

Czwartek:  Św.  Marty

29.07.

g. 7.00 Za + wg int. ofiarodawców do skarbonki oraz o szczęśliwą godz. naszej śmierci

Piątek:

30.07.

g. 7.00 Za + Marię Kwiotek w 1 r. śm.

P. g. 8.15 Za + wg int. ofiarodawców do skarbonki, za + Hermana Gach oraz o szczęśliwą godz. naszej śmierci.

Sobota:

31.07.

g. 7.00 Za + rodziców Józefa i Marię Klose, ojca Bonawenturę Foltys, oraz za + z rodzin Michalec – Klose.

P. g.18.00 Za + męża i ojca Norberta Gabor, syna Huberta, + rodziców Gabor – Tłuczykont – Glombik oraz za + rodzeństwo i pokr. z obu. str.

Niedziela:  X V I I I   z w y k ł a.

01.08.

g. 7.30 Do B. Op. i za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Izabeli i Damiana Mertens z ok. 10 r. ślubu i opiekę Anioła Stróża dla córek.

P. g. 9.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodzinach Andrzeja i Piotra Pawlik.

g. 10.30 Do B. Op. i za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z ok. 40 ur. Joanny i Piotra Suchy oraz z pr. o światło Ducha Świętego i opiekę Anioła Stróża dla dzieci.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące opłaty parafialne i za ofiarę na osoby dotknięte tragedią powodzi. Kolekta inwestycyjna wyniosła 4.846,66 zł i 65 euro. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz diecezji i Seminarium.
  2. Bóg zapłać ks. dr Maciejowi Skórze, wikariuszowi biskupiemu za odprawienie Mszy św. i wygłoszenie kazania odpustowego ku czci św. Jakuba Ap.; p. organiście i orkiestrze, tym co byli do sztandarów i baldachimu w Poborszowie i w Mechnicy; klerykowi i ministrantom oraz wszystkim przybyłym na sumę odpustową; z Mechnicy, Kamionki i Poborszowa za dary do kuchni; za dekoracje odpustowe w obydwu kościołach.
  3. Za tydzień tj. 1. sierpnia (niedziela) wyjazd samochodami do Komornik do św. Rity. O godz. 13.20 modlitwa w kościele i wyjazd. Chętnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii najpóźniej do środy do wieczornej Mszy św. aby było wiadomo ile załatwić samochodów.
  1. Jeszcze jest do nabycia ostatni numer gazetki parafialnej. Cena 8,00 zł.
  2. 21 sierpnia firma Greek Office Ecologic będzie zbierała zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
  3. Nadal prowadzone są prace na dachu domu parafialnego.

Z a p o w i e d z i:

Szymon Smolnik, Naczęsławice        –           Dżesika Golenia, Kamionka              zap. II.

Tomasz Pogoda, Zdzieszowice         –           Justyna Nowak, Mechnica                 zap. I

Ogłoszenie  z  Przedszkola  w  Mechnicy

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mechnicy od 1 września 2021 roku zatrudni pracownika na stanowisku kucharz.

Zainteresowanych proszę o kontakt do końca lipca pod numerem telefonu 774828430 lub osobiście w placówce.

L i p i e c:

26.07. – 30.07. Łyczko Artur

Niedziela 25.07.2021 r.   odpust  w Mechnicy

godz.  7.30  grupa II

godz.11.00  grupa I oraz grupa III i IV także wszyscy starsi i seniorzy

godz.15.00  nieszpory odpustowe  grupa I   i  wszyscy starsi oraz seniorzy

S i e r p i e ń:

I czwartek, piątek i sobota sierpnia (5 – 6 – 7.08.2021 r.)

Barzantny Dominik – Brabański Michał – Łyczko Artur

oraz w pierwszą i w każdą sobotę  Tłuczykont Mariusz

02. – 03. – 04.08. Barzantny Dominik

09.08. – 13.08.     Brabański Michał

16.08. – 20.08.     Łyczko Artur

23.08. – 27.08.     Barzantny Dominik

Niedziela 01.08.21021 r.

godz.  7.30  grupa  IV

godz.10.30 grupa  III

Niedziela: 08.08.2021 r.

godz.  7.30  grupa I

godz.10.30  grupa II

13.08.  piątek  – Czuwanie  fatimskie:

Barzantny Dominik – Brabański Michał – Łyczko Artur – Tłuczykont Mariusz i starsi

Niedziela 15.08.2021 r.

godz.  7.30  grupa III

godz.10.30  grupa IV

Niedziela 22.08.2021 r.

godz.  7.30  grupa II

godz.10.30  grupa I

Niedziela 29.08.2021 r.

godz.  7.30  grupa IV

godz.10.30  grupa III

13 sierpnia do figury M. B. Fatimskiej idą matki Dzieci I-Komunijnych:

Brabańska Ewelina – Fleischer Urszula – Klimas Kornelia – Zaremba Justyna

13 września do figury  M. B. Fatimskiej idą bracia z Parafialnego Bractwa św. Józefa.

Sztandar Dzieci Maryi na fatimskie:

13 sierpnia:  Tłuczykont Melania – Tomanek Marta – Piechulek Aurelia

13  września:  Polanik  Marta – Wesoły Daniela  – Tłuczykont Emilia

Numer konta parafialnego, na które można wpłacać ofiary niedzielne i na prace remontowe domu parafialnego:  Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba Ap. Mechnica

PBS Kędzierzyn – Koźle, o. Reńska Wieś   nr 98 8882 1032 2001 0014 3895 0001  z dopiskiem: na rzecz parafii.

Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe wpłaty.