10.02. – 17.02.2019 r.

Niedziela:  V    z w y k ł a.

10.02.

g.  7.30 Za + rodziców Henryka i Erykę Michna, Ryszarda, Annę i Reginę Swoboda, bratową Mariolę, ich rodziców, rodzeństwo, + pokr.

P. g.  9.00 Za + rodziców Johana i Edeltraudę Thomys, + z pokr. Thomys – Barcz.

g.10.30 Za + rodziców Jadwigę i Walentego Bojda, dziadków i krewnych z rodzin Bojda, Linek, Kopiec.

g.14.00 Nieszpory niedzielne.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Poniedziałek:  N. M. P.  z  Lourdes.

11.02.

g.  7.00 Int. wolna

Wtorek:

12.02.

g.  7.00 Za + Joachima Bernaś, rodziców Bernaś – Chylla, + siostry, brata i d. op.

g.17.30 Int. wolna  (szkolna)

13.02.

g.  7.00 Za + męża Gintera Jesionek, rodzeństwo i d. w czyśćcu.

P. g.17.30 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr . ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Jana Latacz i za + rodziców Augustynę i Franciszka Latacz, brata Henryka, rodziców Waleskę i Franciszka Kurpiela, szwagra Norberta, wszystkich + z pokr. Latacz Kurpiela.

Czwartek:  Święto   św.  Cyryla, mnicha  i  Metodego, bpa,  patronów  Europy.

14.02.

g.  7.00 Za + rodziców Jana i Gertrudę Rycyrs, Pawła i Martę Goldman, rodzeństwo, 2 szwagrów, + dziadków, matkę chrzestną Annę, + Grażynę, Teodora i Mariusza Piechulek, + pokr. Rycyrs – Goldman – Szynol

Piątek:

15.02.

g.  7.00 Za + Gertrudę Niestrój w 1 r. śm.

P. g.17.30 Za + rodziców Marię i Konstantyna Fandrych, Agnieszkę i Kazimierza Górski, + siostrę, 2 szwagrów, + pokr. (szkolna)

g.19.00 Katecheza dla dorosłych. II przykazanie  Boże  c. d.

Sobota:

16.02.

g.  7.00 Do Św. Rodziny z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Stefanii i Leonarda Osieka i za + rodziców z obu str.

P. g.17.00 Za + Werę Solga, Henryka i Jadwigę Mazur, siostrę Genowefę, bratową Ewę oraz Rajnolda Solga.

Niedziela:  V I    z w y k ł a.

17.02.

g.  7.30 Za + rodziców Małgorzatę i Rudolfa Mainka, wszystkich + z rodziny oraz z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Jana Mainka.

P. 9.00 Do B. Op. i  za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr . ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Blania i za + matkę Elfrydę Blania.

g.10.30 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr . ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Helmuta Szybała.

g.14.00 Nieszpory niedzielne.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz parafii. W niedzielę kolekta inwestycyjna.
  2. Bóg zapłać z Mechnicy za dary do kuchni; za Kamionki za ofiarę na remont kościoła.
  3. W poniedziałek Światowy Dzień Chorego.
  4. Dzisiaj o godz. 13.00 nauka przedchrzcielna. Klasa III gimn. przychodzi obowiązkowo. Po nieszporach spotkanie dla klasy III gimnazjum całej parafii.
  5. Katecheza dla dorosłych w piątek 15 lutego o godz. 19.00. Temat c.d. o II przykazaniu Bożym.
  6. W niedzielę nowy numer gazetki parafialnej. Cena 5 zł.
  7. W Poborszowie od kwietnia dyżur do sprzątania będą miały 4 osoby. Obowiązkiem będzie także troska o parking.
  8. Zarząd OSP Mechnica-Kamionka zaprasza wszystkich członków i sympatyków OSP na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w sobotę 16.02.2019 r. w sali gimnastycznej w szkole w Mechnicy o godz. 18.00. Druhów posiadających mundur prosi się o przybycie w mundurach.

Z a p o w i e d z i:

Mariusz Gawlica,  Żużela                  –           Gach Natalia, Zdzieszowice                          zap. III.

Numer konta parafialnego, na które można wpłacać ofiary na remont kościoła parafialnego:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba Ap. Mechnica

PBS Kędzierzyn – Koźle, o. Reńska Wieś   nr 98 8882 1032 2001 0014 3895 0001  z dopiskiem: remont kościoła.

Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe wpłaty

ZAPROSZENIE

Parafialna Rada Duszpasterska przy parafii pw. św. Jakuba Ap. w Mechnicy organizuje zabawę karnawałową z obrzędem „Pogrzebania Basa”, z której dochód zostanie przeznaczony na remont kościoła.

Zabawa odbędzie się dnia 2 marca 2019 r. w sali OSP Stradunia.

Przygrywa zespół STELCON oraz nasza Parafialna Orkiestra Dęta.

Bilety do nabycia u członków Rady Parafialnej. Cena biletu – 170 zł od pary, a w cenie biletu oferujemy kawę, ciasto, ciepłą kolację, przekąski oraz dobrą zabawę.

S E R D E C Z N I E     Z A P R A S Z A M Y

Dyżury  ministrantów   Mechnica

Poniedziałek: Tłuczykont Dawid – Rak Marcel – Tłuczykont Mariusz

Wtorek: Plicko Marcin – Rak Alan – Tłuczykont Mariusz

Środa:  Brabański Michał – Barzantny Dominik – Łyczko Artur

Czwartek: Tłuczykont Dawid – Plicko Marcin

Piątek: Brabański Michał – Rak Alan

Sobota: Rak Marcel – Barzantny Dominik – Łyczko Artur

Niedziela:

Grupa I – Tłuczykont Dawid – Plicko Marcin – Tłuczykont Mariusz

Grupa II – Brabański Michał – Barzantny Dominik – Łyczko Artur

Grupa III –  Rak Marcel – Rak Alan

10.II. godz.  7.30   grupa II

godz. 10.30   grupa III

17.II.  godz.   7.30   grupa I

godz. 10.30   grupa  II

24.II. godz.  7.30    grupa  III

godz.10.30    grupa  I

03.III. godz.  7.30   grupa II

godz. 10.30   grupa III

Starsi i seniorzy kto może przychodzi w niedzielę i święta na pierwszą Mszę św. a pozostali na drugą Mszę.

Poborszów:

Grupa  I         Plicko Mariusz – Ketzler Piotr – Grela Kevin

Grupa  II       Wojciech Marcel – Wojciech Kevin

Grupa służy od niedzieli do soboty włącznie.

10. – 16.II.   grupa II

17. – 23.II.   grupa II

24.II. – 02.III.  grupa I

03. – 09.III.  grupa II

Starsi i seniorzy w każdą niedzielę i święta.

Na wszelkie jubileusze i pogrzeby jubilaci, rodzina załatwiają osobiście ministrantów.