18.08. – 25.08.2019 r.

Niedziela:  X  X  z w y k ł a

18.08.

g.  7.30 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Willim i za + z rodziny.

P. g.  9.00 Za + Emilię Morawiec w 1 r. Śm .

g.10.30 Za + syna i brata Szymona Hoppe.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Poniedziałek:

19.08.

g. 7.00 Za + rodziców Urszulę i Huberta Filusz.

Wtorek:  Św.  Bernarda,  opata  i  dra  K-la.

20.08.

g. 7.00 Int. wolna.

Środa:  Św.  Piusa  X,  pap.

21.08.

g. 7.00 Za + żonę Monikę Praszmo, rodziców Fandrych – Praszmo, + rodziców, + z pokr.

P. g. 8.15 Int. wolna.

Czwartek:  Najświętszej Maryi  Panny,  Królowej

22.08.

g. 7.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. i św. Józefa z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodzinie Izabeli i Jozefa Klose.

Piątek:

23.08.

g. 7.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. i za + rodziców Zmarzły – Rycyrs, zięcia Rudolfa, siostrę Annę i jej męża, brata Józefa i jego żonę, 2 szwagierki i szwagra Eryka.

P. g. 8.15 Za + Małgorzatę i Leona Koleczko, + z pokr.

Sobota:  Święto   św.  Bartłomieja,  Ap.

24.08.

g. 7.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Karoliny i Tomasza Tomanek.

g. 13.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. z ok. 50 ur. Małgorzaty Łyczko.

g. 14.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. z ok. 60 ur. Ireny Badzin.

P. g. 18.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Aliny i Krzysztofa Laksy i za + dziadków.

Niedziela:  X X I  z w y k ł a

25.08.

g. 7.30 Za + męża i ojca Aleksandra Gach, wnuka Piotra Kapolka, rodziców Gach – Kopiesz, + rodzeństwo i d. czyść.

P. g. 9.00 Do B. Op. z podz. za odebr. ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodz. Marii i Józefa Lazar.

g. 10.30 Za + męża i rodziców z obu str., całe +pokr. z rodzin Szybała – Kurka – Siwoń.

1. Bóg zapłać za kolektę z czwartku na Wydział Teologiczny w Opolu i za dzisiejszą inwestycyjną. W niedzielę kolekta na bieżące opłaty parafialne.
  2. Bóg zapłać za przygotowanie figury M. B. Fatimskiej do nabożeństwa, tym co byli do sztandarów i do figury; Mechnicy za dary do kuchni.
  3. Dzisiaj nowy numer gazetki parafialnej. Cena 5,- zł.
  4. Dzisiaj o godz. 13.30 planowany jest wyjazd po kościołach naszego dekanatu, ciąg dalszy z ubiegłego roku. Jeżeli będzie padał deszcz to jedziemy samochodami: Kobylice, Cisek, Łężce a jeżeli będzie pogoda to rowerami: Rogi i Koźle.
  5. Trwa zbiórka plastikowych nakrętek.
  6. U ministranta przed kościołem można nabyć kalendarze na przyszły rok z papieżami cena 8 zł. i dla dzieci z aniołami 5 zł.
  1. 26 sierpnia będzie zbierany złom – elektroodpady. Składamy je jak w latach poprzednich przy wjeździe na plebanię z lewej strony, by nie blokować wjazdu na plebanię i wyjeżdżającym wozom strażackim.
  2. Od nowego roku szkolnego i katechetycznego Msza szkolna będzie w Mechnicy w poniedziałki a w Poborszowie w piątki. W pierwsze piątki miesiąca Msza szkolna w Mechnicy w piątek rano a w Poborszowie wieczorem.
  3. Wolne intencje w sierpniu i wrześniu 2019 r.:

Poborszów21.VIII. godz. 8.15;

Mechnica20.VIII. godz. 7.00;  10.IX. godz. 7.00;  17.IX. godz. 7.00;

18.IX. godz. 7.00;       23.IX. godz. 7.00;

26 sierpnia 2019 r. godz. 16.00. odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Składamy w godz. 14.00 -15.30 przy wjeździe na plebanii przy ul. Młyńskiej w Mechnicy.

Numer konta parafialnego, na które można wpłacać ofiary na remont kościoła parafialnego:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba Ap. Mechnica

PBS Kędzierzyn – Koźle, o. Reńska Wieś   nr 98 8882 1032 2001 0014 3895 0001  z dopiskiem: remont kościoła.

Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe wpłaty

Mechnica – dyżury ministrantów w niedziele i uroczystości

Grupa I – Tłuczykont Dawid – Plicko Marcin – Tłuczykont Mariusz

Grupa II – Brabański Michał – Barzantny Dominik – Łyczko Artur

Grupa III –  Rak Marcel – Rak Alan

18.VIII.  godz.  7.30  grupa III

godz.10.30  grupa I

25.VIII.  godz. 7.30   grupa II

godz.10.30  grupa  III

Poborszów – dyżury ministrantów w niedziele i uroczystości

Grupa  I         Plicko Mariusz – Ketzler Piotr – Grela Kevin

Grupa  II       Wojciech Marcel – Wojciech Kevin

Grupa służy od niedzieli do soboty włącznie.

18.VIII. – 24.VIII. grupa II.