Gazetka Parafialna

Inspiracją do powstania gazetki parafialnej „Co u nas nowego?” był jubileusz 200-lecia kościoła
parafialnego w Mechnicy. Jubileusz ten obchodzony był w ostatnią niedzielę września 1994 roku.

Podczas kolędy 1993/1994 ks. proboszcz pytał parafian o to, jak można by uczcić ten jubileusz. Co zrobić
aby uwiecznić to wielkie wydarzenie. Sam zaproponował wydanie gazetki okolicznościowej na ten temat.

Pierwszy numer gazetki liczący 10 stron ukazał się w marcu 1994 roku. Numer drugi liczył już 14 stron i znajdowała się w nim krzyżówka.
Początkowo gazetka miała ukazywac się krótko, tzn. miała przygotować do jubileuszu i podsumować ten jubileusz. Jednak wiele było głosów parafian by jednak kontynuować wydawanie tej gazetki.
I tym sposobem ukazuje się ona po dzień dzisiejszy.

TAK WYGLĄDAŁA HISTORYCZNA PIERWSZA STRONA GAZETKI

gazetka_male