Msza nad Odrą

odra1_male

Podczas powodzi strażacy wtedy jeszcze tylko OSP Mechnica mieli do dyspozycji tylko jedną łódź ratunkową, przy której brakowało nawet wioseł. Potem ktośc szybko je dorobił. Rok po powodzi jednostki OSP Długomilowice, OSP Reńska Wieś, OSP Poborszów i OSP Mechnica otrzymały nowe aluminiowe łodzie ratunkowe. Wtedy komendant OSP Mechnica przyszedł do księdza proboszcza w Mechnicy ks. Rudolfa Golec z prośbą aby odprawić nad Odrą nabożeństwo i poświęcić te nowe łodzie. odra4_maleodra3_maleNa to sie ksiądz nie zgodził, mówiąc: na nabożeństwo ludzie nie przyjdą. Ale na Mszę świętą tak. Mamy bardzo wielu dobrodziejów z kraju i z zagranicy, którym winniśmy wdzięczność za otrzymaną pomoc podczas powodzi i dlatego będzie lepiej gdy zamiast nabożeństwa odprawiona zostanie Msza św.

I tak została odprawiona pierwsza Msza św. nad Odrą w ostatnią sobotę czerwca 1998 roku o godzinie 17.00. Podczas tej Mszy św. ks. proboszcz poświęcił nowe łodzie. Po Mszy świętej chętni mogli odbyć przejażdżkę tymi łodziami po Odrze. Zaproszonych goś

ci poczęs towano kołoczem i kawą. Była też kiełbaska z rożna dla wszystkich. I tak już w tym roku po raz 11 będziemy gromadzili sie nad Odrą na Mszy św.

Uroczystej koncelebrze pięciokrotnie przewodniczył ksiądz biskup 3 razy ks. biskup Jan Bagiński i 2 razy ks. biskup Paweł Stobrawa.