Wielki Piątek

modlitwa_icoDzień Postu ścisłego. Dzień ciszy. Dzień męki Pana Jezusa. Rano o godz. 8.00 w kościele parafialnym nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 obrzędy Wielkiego Piątku.

W kościele tylko 15 osób oraz służba liturgiczna.

Po okolicznościowej homilii nastąpiło odsłonięcie krzyża.

Jako pierwszy krzyżowi oddał cześć przez dotknięcie go i ucałowanie nóg Pana Jezusa ksiądz, a służba liturgiczna, tak jak wszyscy pozostali wierni i w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przez głęboki pokłon lub przyklęknięcie.

Po adoracji krzyża nastąpiła Komunia św.

Po Komunii św. ogłoszenia na Wielką sobotę i przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji nakrytej welonem do Bożego Grobu.

Po modlitwie końcowej miała miejsce adoracja w języku niemieckim a o godz. 21.00 adorowała w ciszy młodzież.
Wszystko przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.