Wielka Sobota i Rezurekcja

modlitwa_icoO godz. 9.00 rozpoczyna się adoracja przy Bożym Grobie dla poszczególnych ulic według wcześniej ogłoszonego programu. O godz. 10.00, 12.00, 15.00 i 17.50 poświecenie pokarmów. Jeszcze okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00 – 17.30. o godz. 18.00 zakończenie adoracji.

O godz.19.00 w domach wszyscy zasiedli do Wieczerzy Paschalnej, podczas której dzielono się święconym jajkiem i spożywano poświęcone pokarmy. O godz. 21.00 w kościele  rozpoczęły się obrzędy Wielkiej Soboty. Nie było poświecenia ognia na zewnątrz, tylko tak jak przed rokiem poświęcony został płomień świecy, która stała w prezbiterium przed ołtarzem. Od tego płomienia został zapalony paschał i wszystkie świece na ołtarzu. Paschał został umieszczony na pięknie odrestaurowanym świeczniku. Ministranci podali zgromadzonym w kościele wiernym ogień do zapalenia ich paschalików. Dopiero na GLORIA paschaliki zostały zgaszone a zapalono światła. Słuchanie orędzia paschalnego oraz czytań ze Starego Testamentu też ma swój urok. Wyraża czuwanie. Można sobie łatwiej wyobrazić to o czym się w czytaniach słyszało.