Strażacy świętują

patron_kamionkaPrzed Mszą św. w int. strażaków, ich rodzin i za zmarłych strażaków w sobotę 04.05.2019 r. jest przejście na cmentarz, złożenie kwiatów przy krzyżu a potem Msza św. Po Mszy św. poczęstunek w remizie.

W dzisiejsze Wasze święto nie należałoby ale trzeba podziękować Bogu za błogosławieństwo, zdrowie, ustrzeżenie od wypadków. Trzeba podziękować św. Florianowi, że za Wami się wstawia u tronu Bożego. Trzeba sobie wzajemnie dziękować, że możecie na siebie zawsze liczyć.

W okolicznościowej homilii ks. proboszcz powiedział: W rozmowach między strażakami często słychać coś takiego: dzięki, że byłeś ze mną w akcji. A dlaczego ty mi dziękujesz?

Bo widzisz na wdzięczność, podziękowanie ze strony poszkodowanych nie ma co liczyć. Czy już kiedy ktoś ci podziękował? No, nie! A widzisz!

A ilu mieszkańców naszych wiosek przychodzi na roczne zebranie strażackie? Niewielu. Ile przychodzi na Msze św. w int. strażaków? Mało! No widzisz. Ale strażak zawsze jest potrzebny. Nie liczy na uznanie. Jego działanie jest służbą. Jest powołaniem.

Dlatego tym bardziej dziękujmy Panu Bogu i św. Florianowi za ich opieką nad wami.

Życzę wam druhny i druhowie Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów do domu.