Niedziela Zmartwychwstania

modlitwa_icoRadosna wieść obiegła cały świat – Jezus zmartwychwstał! Jezus żyje!

Jest jednak małe „ale”. Jak tu się cieszyć skoro takie obostrzenia, reżimy sanitarne. Marne pocieszenie: ale i tak lepiej niż rok temu. W tym roku kto nie mógł wejść do kościoła mógł być na zewnątrz. Mógł przystąpić do Komunii św.

Zwykle obrzędy Wielkiej Soboty kończyły się Mszą św. i procesja rezurekcyjną. Niestety w tym roku tak jak w ubiegłym roku było to niemożliwe ze względu na obostrzenia pandemiczne.

Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 13.00, 13.30 i 14.00 była udzielana Komunia św. dla tych, którzy uczestniczyli we Mszy św. online. Owszem przyszli, ale to i tak tylko niektórzy, choć mogło ich przyjść więcej.

Pragnienie wszystkich jest jedno, oby ta pandemia jak najprędzej się zakończyła i wróciła wolność praktykowania wiary.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. były tak jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa o 11.45 w Mechnicy. Oprócz tego była udzielana Komunia św. o godz. 13.30 i 14.00.

Kto był rzeczywiście spragniony spotkania z Panem Jezusem miał taką możliwość by to pragnienie zrealizować.