Kamieński odpust w czasie pandemii

modlitwa_icoW pierwszą niedzielę maja br., a było to 2. maja 2021 r. o godz. 10.30 w kościele parafialnym rozpoczęła się suma odpustowa ku czci św. Floriana. Parafianie z Kamionki świętowali swój doroczny odpust. Niestety, ale dalej mamy czas pandemii i obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Nie wolno było iść w procesji. Niestety w kościele tylko 13 osób. Ale choć w tak mizernym gronie świętowaliśmy odpust.

Obraz św. Floriana został do kościoła przywieziony samochodem. Czterech strażaków wniosło obraz do kościoła i ustawiło na tradycyjnym miejscu przed prezbiterium.

O godz. 14.00 mimo niesprzyjającej pogody spotkaliśmy się w Kamionce przy kapliczce na nabożeństwie majowym. Przygrywała nam nasza parafialna orkiestra dęta.

Po nabożeństwie nastąpiło poświęcenie pojazdów. Przy okazji kierowcy składali ofiarę na misje za każdy szczęśliwie przejechany kilometr Drogi. Jest to akcja KRZYŚ – pomoc misjonarzom naszej diecezji oraz akcja MIVA POLSKA – pomoc polskim misjonarzom w świecie.