Nasze dekanalne kościoły

Aparacik2W niedzielę 19 sierpnia wybraliśmy się kilkuosobową grupą na wycieczkę rowerową w celu zapoznania się z niektórymi kościołami naszego kozielskiego dekanatu. O godz. 13.00, po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym w Mechnicy wyruszyliśmy do kościoła w Poborszowie. Tutaj przy kościele pw. św. Marii Magdaleny dołączyła reszta grupy. Chwila na modlitwę i ruszyliśmy w wyznaczoną trasę. Pierwszym kościołem, który nawiedziliśmy był kościół w Komornie pw. Matki Boskiej Fatimskiej – filia parafii Pokrzywnica. Nawiedzenie tego kościoła rozpoczynamy pochwaleniem Pana Jezusa w tabernakulum i śpiewem 2 zwrotek pieśni „Z dalekiej Fatimy”. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez dwie tutejsze parafianki, które co nieco opowiedziały nam o swojej świątyni.

Następnym kościołem jest kościół pw. św. Sebastiana męczennika w Pokrzywnicy.

Na miejscu przywitał nas tutejszy proboszcz ks. Benedykt Spyrka, który ciekawie opowiedział nam historię parafii.

Następnym przystankiem był kościół pw. Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia w Większycach. Tu w kościele, czekał na nas ks. proboszcz Krystian Glomb. Po wspólnej modlitwie i zapoznaniu się z historią kościoła udaliśmy się do salki na lody, którymi poczęstował na ksiądz proboszcz a my odwdzięczyliśmy się kawa i ciastem własnego wypieku.

Modlitwy i śpiewy mieliśmy specjalnie przygotowane na kartce. W każdym kościele inne, dostosowane do wezwania pod jakim był kościół. Od kościoła w Mechnicy wyruszając i  do kościoła w Mechnicy wracając robiąc takie koło przejechaliśmy 30,3 km.

Choć termometr wskazywał 32 stopnie jadąc rowerem tego się nie czuło. Było fajnie. Na przyszły rok kolejne kościoły w dekanacie.