Droga Jakubowa Rogów Op. – Mechnica

Aparacik2Parę lat temu nasza parafialna grupa Caminowiczów dokonała oznakowania „drogi Jakubowej”  muszelkami Jakubowami z Rogowa Op. do Mechnicy. W tym roku 15 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 13.00 zapakowaliśmy nasze rowery na busa dostawczego. W kościele parafialnym odmówiliśmy modlitwy. Wsiedliśmy do busa osobowego i pojechaliśmy do kościoła św. Filipa i św. Jakuba  w Rogowie Op. Na miejscu byliśmy ok. 13.40. Po chwili przyszedł miejscowy proboszcz ks. dr Józef Urban. Otworzył kościół. Weszliśmy do środka. Jak przyjemnie chłodno. Opowiedział nam ciekawą historię tego kościoła.

Potem zaśpiewaliśmy pieśń do św. Jakuba Ap., odmówiliśmy modlitwy, którym przewodniczył nasz ks. proboszcz i udaliśmy się do zakrystii gdzie miejscowy ksiądz proboszcz podbił nasze „paszporty Jakubowe”.

Rowerami ruszyliśmy w drogę powrotną do Mechnicy. Jechaliśmy wytyczoną przed laty „drogą Jakubową”. W kilku miejscach trzeba było uzupełnić oznakowanie „muszelkami Jakubowami” bo komuś się one nie podobały i je zdrapał.