Droga Jakubowa Ujazd – Nasiedle

Aparacik220 lipca o godz. 10.00 rozpoczęło się w kościele pw. Trójcy Świętej w Bierawie nabożeństwo, po którym nastąpiło pobłogosławienie Caminowiczów – rowerzystów. Potem wyruszyli na trasę długości około 35 km do Raciborza.

Od strony Pietrowic Wielkich kilka osób razem z księdzem proboszczem wybrało się pieszo do Raciborza. Z naszej parafii 5 osób pojechało samochodem a 5 rowerami.

Wszystkich przybyłych na tę historyczną uroczystość przywitał proboszcz miejsca ks. dr Marian Obruśnik. O godz. 15.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył kapelan opolskich Caminowiczów ks. prof. Norbert Widok. W okolicznościowym kazaniu mówił o przymiotach Kościoła jakie wyznajemy we Mszy św. w Credo „wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Mówił, że „Droga Jakubowa” jest drogą refleksji nad własnym  życiem, dlatego idzie się zwykle samemu. Zatrzymując się na postojach czy noclegach można porozmawiać z innymi pielgrzymami. Nie wszyscy mogą iść tą prawdziwą „Drogą Jakubową” ale można pielgrzymować po naszych „Drogach Jakubowych”, które prowadzą do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Po Mszy św. ksiądz kapelan poświęcił muszlę jakubową, która została zainstalowana na bocznym filarze w kościele.

Na końcu głos zabrał Przewodniczący Opolskich Caminowiczów p. Helmut Starosta. Mówił o ruchu pielgrzymkowym, o „Drogach Jakubowach”. Zachęcał do brania udziału we wszelkich akcjach organizowanych przez Opolskich Caminowiczów.