Zjazd klasowy rocznika 1959 w dniach 13-14 lipca 2019r.

Aparacik2Już po raz piąty odbyło się spotkanie absolwentów szkoły podstawowej z Mechnicy i Poborszowa rocznika 1959. Razem z ks. biskupem Rudolfem Pierskałą świętowaliśmy w Ośrodku „Rybak” w Nysie-Głębinowie.

Okazją do świętowania było 45-lecie ukończenia szkoły podstawowej, a także wspólne 60-te urodziny. Msza św. której przewodniczył ks. Biskup została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Urbana, gdzie znajdują się relikwie św. Rity. Po Mszy św. i radosnym Te Deum przed figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówiliśmy różaniec w 5 językach.

Dalsza część to wspólne spotkanie przy stole pełne rozmów, wspomnień i śmiechu, trwające do późnych godzin nocnych.

W drugim dniu udaliśmy się samochodami do Sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf w Zlatych Horach w Czechach. Historię tego miejsca opowiedział w bardzo ciekawy sposób miejscowy proboszcz pochodzący z diecezji gliwickiej.

Pełni wrażeń i radości ze spotkania wróciliśmy do domu. Dziękujemy naszemu koledze ks. biskupowi Rudolfowi za wspólnie spędzony czas, za modlitwy, a wszystkim za udział i miłą atmosferę. Księdzu proboszczowi R. Golec dziękujemy za przesłane życzenia, a wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania jesteśmy wdzięczni.