Dożynki parafialne

modlitwa_icoOstatnia niedziela sierpnia roku bieżącego tj. 30.08.2020 r. o godz. 10.30 gromadzimy się w kościele parafialnym w Mechnicy na uroczystej Mszy św. dożynkowej. Dziękujemy Bożej Opatrzności za tegoroczne plony. A jest za co dziękować. W tym roku przypadła kolej sołectwu Kamionka na przygotowanie korony i całej uroczystości dożynkowej.

Było dużo ciepłych słów pod adresem tegorocznych dożynek, że były uroczyste, że była procesja z darami taka okazała, że też sołtysi z przedstawicielami rad sołeckich byli na Mszy i mieli swoje miejsce w ławkach a nie stali gdzieś pochowani między ludźmi.

Jak się to pospolicie mówi „było to z wielką pompą”. I tak być powinno. Kto Bogu dziękuje, ten zaś otrzymuje.

Starostami dożynek byli: pani Iwona Maicher i pan Rafał Badzin. Koroną niosły dziewczęta a dary dzieci.