Dni Krzyżowe

modlitwa_icoW tym roku tak wypadło, że Dni Krzyżowe przypadły po św. Urbanie.  Ze względu na to, że w poniedziałek 27 maja było bierzmowanie dla naszego dekanatu procesja z poniedziałku została przełożona na czwartek.

We wtorek 28.V.2019r. modlitwy o urodzaje rozpoczęliśmy od krzyża Gachowego przy ul. Promowej.

Najgorsze co, może być podczas procesji błagalnych to deszcz albo silny wiatr. A tu we wtorek było ładnie aż po południu nadciągnęły chmury i zaczęło padać. Krótko przed rozpoczęciem procesji deszcz ustał. I tak było aż skończyliśmy procesję.

Mechnica

W środę 29.V.2019r. procesja błagalna w Poborszowie. Rozpoczynamy na górce od krzyża Garbasowego, od którego co roku rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii.

Przy krzyżu rozpoczęliśmy śpiew litanii do Wszystkich Świętych a kończyliśmy w drodze do kościoła. Oczywiście śpiewaliśmy też pieśni maryjne. W kościele Msza św.

Poborszów

W czwartek 30.V.2019r. ostatnia procesja błagalna. Tym razem z Kamionki od figury Pana Jezusa przy posesji p. Szybała.

Modlitwy rozpoczynamy litanią do Wszystkich Świętych, którą kończymy w drodze.

W drodze śpiewamy też wezwania do Matki Bożej i pieśni Maryjne odprawiając nabożeństwo majowe. Pogoda piękna. Świeci słońce. Jest ciepło. Tak jak w poprzednie dni w kościele Msza św.

Kamionka