Boże Ciało w Mechnicy

modlitwa_icoW ostatni dzień maja tj. 31.05.2018 r. przypadła uroczystość Najświętszego Ciała u Krwi Chrystusa. W tym roku procesja była w Mechnicy do 4 kapliczek na ul. Młyńskiej. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. w kościele parafialnym a potem procesja. Była to najkrótsza procesja Bożego Ciała. Pogoda słoneczna. Bardzo ciepło. W procesji wzięli udział nie tylko starsi parafianie ale i młodzież, dzieci, i dużo matek ze swymi małymi pociechami.

Pierwszy ołtarz był kapliczce u p. Jaskółka, drugi w kapliczce u p. Reinhardt, trzeci w kapliczce u p. Kałuża a czwarty w kapliczce w murze ogrodu plebańskiego. Przygotowali ten ołtarz parafianie z ul. Kolonia. Pięknie były też udekorowane domy na trasie procesji.