Boże Ciało

modlitwa_icoPandemia koronawirusa w tym roku wszystko powywracała do góry nogami. Pojawiło się oświadczenie strony rządowej i Episkopatu, że procesja Bożego Ciała może się odbyć, ale w procesji może brać udział tylko 150 osób nie licząc posługujących. Wszyscy w maseczkach.  W naszej parafii procesja Bożego Ciała była dookoła kościoła w Mechnicy. Ołtarz pierwszy i czwarty to ołtarz główny w kościele a ołtarz drugi będzie przy kaplicy Matki Boskiej Lourdzkiej nad grobami kapłańskimi i przygotuje go Parafialna Rada Duszpasterska. Ołtarz trzeci przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, a przy gotuje go Parafialny Zespół Caritas.  W razie deszczu procesji nie będzie.

W czwartek zrobiła się piękna słoneczna pogoda. W kościele wierni w maseczkach tak samo i na zewnątrz kościoła. Grała orkiestra. Były sztandary, latarnie, baldachim, ministranci i nasz alumn trzeciego roku MWSD w Opolu. Były małe dziewczynki sypiące kwiatki pod czujnym okiem mamy czy babci.