Koncert kolęd i nie tylko

Aparacik2W ostatnią niedzielę roku 2018 tj. 30 grudnia o godz. 14.00 w naszym kościele parafialnym zabrzmiały kolędy, pastorałki i nie tylko w wykonaniu parafialnej orkiestry dętej. Licznie zgromadzeni parafianie oraz goście śpiewali wraz z solistkami orkiestry Martą i Natalią nasze piękne kolędy. Dziękujemy im za piękny śpiew. Po raz pierwszy zagrał z orkiestrą młody trębacz Maks Kura. Koncert trwający półtorej godziny zaszczycił po raz kolejny swoją obecnością ks. biskup Rudolf Pierskała. Wzorem lat ubiegłych podczas koncertu była przeprowadzona zbiórka pieniężna. Tym razem muzycy grali dla fundacji, która wspiera  leczenie dzieci z chorobą nowotworową – dla MADZI i OLIVERA – z naszej gminy. Po koncercie ksiądz biskup dziękował wszystkim przybyłym na koncert, muzykom i dyrygentowi. Za zmarłych muzyków orkiestry odmówił wspólnie z wszystkimi modlitwę.

Koncert ten został powtórzony w niedzielę 6 stycznia 2019 r. w sali OSP w Straduni.