28.04. – 05.05.2024r.

Niedziela:  V  Wielkanocy.

28.04.

g. 7.30 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom.  z podz. za otrzymane ł. z pr. o zdr. i błog. B. w  rodzinie Sabiny i Adama Syrowatko i za + matkę Lidię Siwy i ojca Leszka Syrowatko.

P. g. 9.00 Za + rodziców Gertrudę i Wincentego Segrodnik, Emilię i Roberta Lazar, siostrę Elfrydę, szwagra Joachima, ks. Gintera Starke i ks. Rolanda Klose oraz za + z rodziny Segrodnik.

g. 10.30 Do B. Op. za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom. z pr. o błog. B., zdr. i dary Ducha Świętego dla Floriana Segrodnik z ok. jego 18 urodzin.

g. 14.00 Nieszpory wielkanocne.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Poniedziałek:  Święto  św.  Katarzyny  Sieneńskiej,  dz.  i  dra  K-ła,  Patronki  Europy.

29.04.

g. 7.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom.  z podz. za otrzymane ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodzinie Elfrydy i Helmuta Szybała.

g. 17.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom.  z podz. za otrzymane ł. z pr. o zdr. i błog. B. w  rodzinie Andrzeja Torki.  Po Mszy św. spotkanie dla klasy III.

Wtorek:

30.04.

g. 7.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom.  z podz. za otrzymane ł. z pr. o zdr. i błog. B. w rodzinie Ewy i Zbigniewa Krautwurst z ok. 25 r. ślubu.

g. 18.00 Nabożeństwo błagalne o urodzaje.

Za + rodziców Łucję i Pawła Ludwig i za + z całego pokr. Ludwig – Tomanek.

Środa:

01.05.

g. 7.00 Za + siostrę Krystynę Jasik, rodziców Elżbietę i Emanuela Jasik, ojca Eryka Weinert i wszystkich + z pokr.

P. g. 18.00 Nabożeństwo do M. B. Nieust. Pom. i majowe.  Msza św.: Za + Józefa i Marię Piosek, Pawła i Bertę Kopiec, Jana i Elfrydę Rogosz, + siostrę Annę Griner, + z pokr. i d. op.

Czwartek:  Św.  Atanazego,  bpa  i  dra  K-ła.

02.05.

g. 7.00 O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii, za tych kapłanów i siostry zakonne, którzy pochodzą z tej parafii, za tych, którzy w niej kiedyś pracowali o zdr. i błog. B. dla żyjących a radość nieba dla zmarłych.

Piątek:  Uroczystość  M.  B.  Królowej  Polski, głównej  Patronki  Polski.

03.05.

g. 7.00 Do N. S. P. J. jako przebłaganie za grzechy świata i nasze.  (szkolna)

P. g.18.00 Za +matkę Marię Fuchs, rodziców Elżbietę i Józefa Urbaś, + dziadków Fuchs – Marek – Urbaś – Wawrzynek.  Nabożeństwo majowe.  (szkolna)

Sobota:  Św. Floriana,  m.

04.05.

g. 7.00 Ku czci M. B. w int. matek parafii o błog. B., opiekę i zdr.

Niedziela:  VI  Wielkanocy.

05.05.

g. 7.30 Za + rodziców Erykę i Henryka Michna, Annę, Reginę i Ryszarda Swoboda praz z pr. o zdr. i błog. B. w rodz.

P. g. 9.00 Za wstawiennictwem M. B. Nieust. Pom.  z podz. za otrzymane ł. z pr. o zdr. i błog. B. w  rodzinie Waletzko i za + ojca Norberta Gabor i brata Huberta.

g. 11.00 Suma odpustowa ku czci św. Floriana w int. wszystkich parafian z Kamionki z pr. o zdr., błog. B. i wszelkie potrzebne ł.

K. g. 14.30 Nabożeństwo majowe.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące opłaty parafialne. Za ofiarę za każdy szczęśliwie przejechany kilometr drogi (Akcja „Krzyś” i Miva Polska). W niedzielę kolekta na rzecz diecezji i Seminarium.
  2. Bóg zapłać z Mechnicy za dary do kuchni; tym, którzy byli w czwartek na procesji błagalnej o urodzaje do krzyża, figury, paschału, ministrantom i wiernym.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi na pierwszy piątek, przed bierzmowaniem oraz I-Komunią św. codziennie przed Mszą św.
  4. W sobotę w Opolu o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
  5. W niedzielę odpust z Kamionki ku czci św. Floriana. Procesja odpustowa z Kamionki o godz. 10.10. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe przy kapliczce.
  6. Próba dla dzieci I-komunijnych od środy do soboty włącznie o godz. 9.00. Ubieramy się ciepło bo w kościele jest chłodno. Dzieci przynoszą swoje Drogi do nieba oraz wszystkie otrzymane kartki.
  7. Od środy rozpoczyna się miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe.
  8. Ze względu na uroczystości związane z obchodami św. Floriana i bierzmowaniem nastąpiła zmiana w odprawianiu Mszy św.
  9. Ze względu na bierzmowanie nabożeństwo błagalne o urodzaje będzie dzisiaj o godz. 14.00, we wtorek o godz. 18.00 przed Mszą św., w Poborszowie w środę 08.maja o godz. 18.00 przed Mszą św.
  10. Katecheza dla dorosłych piątek 24 maja godz. 19.30
  11. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w środę 1 maja br. w Jemielnicy. Doroczne święto jest okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy, którą poprzedzi procesja z kościoła pw. Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa w intencji powołań. Tradycyjnie po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z Bractwem Świętego Józefa, w czasie którego zostaną przyjęci nowi członkowie. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim, który zaoferuje bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  12. W czwartek i w sobotę ze względu na wyjazd na uroczystości strażackie nie ma wieczornych Mszy św.
  13. W sobotę na godz. 17.00 zapraszam do Pokrzywnicy na Gminny Dzień Strażaka.

Boże  Ciało  w  Poborszowie

Ołtarze:

I – przy krzyżu misyjnym      przygotowuje  ul. Wygon

II – przy Ośrodku Zdrowia    przygotowuje  ul. Krapkowicka od p. Bystrycki do p. Domek i ul. Chałupki

III – pod wiatą przy OSP       przygotowuje  ul. Krapkowicka centrum i ul. Polna

IV – przy krzyżu misyjnym   przygotowuje  ul. Wygon

Numer konta parafialnego, na które można wpłacać ofiary niedzielne i na prace remontowe domu parafialnego:  Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba Ap. Mechnica PBS Kędzierzyn – Koźle,
Reńska Wieś nr 98 8882 1032 2001 0014 3895 0001 z dopiskiem: na rzecz parafii.

Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe wpłaty.