Wizytacja kanoniczna

infoCo roku podczas kolędy księża w parafii odwiedzają swoich wiernych. Prowadzą z nimi rozmowy na temat wiary, moralności, życia rodzinnego, domowego …

Co 5 lat biskupi udają się do papieża aby zdać relacje ze stanu religijno-moralnego swoich diecezji. Co 6 lat biskup diecezjalny wizytuje swoją diecezję, odwiedza wszystkie parafii. Pomagają mu w tym biskupi pomocniczy.

Sześć lat temu naszą parafię wizytował nowy Biskup Opolski Andrzej Czaja. W tym roku na wizytację do naszej parafii przybył biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

Wizytację rozpoczął od kościoła w Poborszowie wieczorem w poniedziałek 26 lutego.

We wtorek 27 lutego od godz. 12.00 wizytował kościół w Mechnicy i kancelarię parafialną.

Wizytacja w kościele w Mechnicy miała szczególna scenerię bo kościół był zarusztowany ponieważ prowadzimy kapitalny remont całego kościoła.

W środę 28 lutego spotkał się na nabożeństwie z osobami chorymi, w podeszłym wieku i grupami modlitewnymi w kościele w Poborszowie a z przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania oraz z ministrantami i Dziećmi Maryi całej parafii salce Caritas w domu parafialnym w Mechnicy.