Procesje błagalne o urodzaje

modlitwa_icoW tym roku  procesje błagalne o urodzaje prawie, że się nałożyły. W poniedziałek 25 kwietnia procesje błagalne ku czci św., Marka, Ew.. Rano o 6.30 w Mechnicy a o 17.00 w Poborszowie. A już w dniach 02 – 04. maja Dni Krzyżowe i kolejne procesje błagalne o urodzaje.

W Mechnicy

W poniedziałek 2 maja o godz. 17.00 zgromadziliśmy się przy krzyżu pod górą, który staraniem rodziny Jana Tomanka z Mechnicy został odnowiony. Nim rozpoczęliśmy modlitwy o urodzaje krzyż ten został ponownie poświęcony. W drodze do kościoła śpiewaliśmy dalszą część Litanii do Wszystkich Świętych oraz pieśni maryjne.

W Kamionce

We wtorek 3 maja dzień zapowiadał się ładnie ale z upływem godzin zaczęło się chmurzyć. Popołudniu zaczął padać deszcz. Potem deszcz ustał i zdawało się, że będzie wszystko dobrze ale im bardziej zbliżała się godzina 17.00 znów zaczął padać i to dosyć mocny deszcz. Wtedy Kamionkę obiegła wieść, że nie będzie procesji tylko zgromadzimy się przy krzyżu Hylowym. Krzyż ze względu na to, że staraniem rodziny Hyla i przy bardzo mocnym udziale mieszkańców Kamionki został odnowiony będzie poświęcony a później samochodami przejedziemy do kościoła na Mszę św.

W Poborszowie

W środę 4 maja o godz. 17.00 gromadzimy się przy krzyżu Kopcowym w Poborszowie za obwodnicą przy drodze w kierunku Kamionki (przedłużenie ul. Polnej). Wieje chłodny wiatr, ale nie pada. Odprawiamy przy krzyżu modlitwy i śpiewając dalszą część litanii do Wszystkich Świętych udajemy się do kościoła. Po przejściu obwodnicy, OSP Poborszów zabezpieczyła przejście, będąc na ulicy Polnej zaczęło padać. Ale my zaprawieni w procesjach w różnych warunkach atmosferycznych idziemy dalej do kościoła. Śpiewamy także pieśni maryjne. W kościele jest Msza św.