Jakuby w Opolu

Aparacik2W sobotę 25 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 w katedrze opolskiej biskup opolski przewodniczył nabożeństwu ku czci św. Jakuba Ap.

Wszystkich zebranych, a byli to rowerzyści Jakubowi z gminy Dobrzeń Wielki pod przewodnictwem pana Helmuta Starosty i grupa Jakubowa z naszej parafii, przywitał ks. prof. Norbert Widok, odpowiedzialny za ruch Jakubowy w naszej diecezji.

W homilii ksiądz biskup Andrzej Czaja mówił o potrzebie rozwoju Dróg Jakubowach, pielgrzymowania do Santiago.

Wychodząc z katedry każdy otrzymał „Paszport pielgrzyma” z pierwszą pieczątką w środku na „szlaku jakubowym”. Spotkaliśmy też biskupa Pierskałę, który szedł do katedry na Mszę św. w int. księży jubilatów.

Potem wspólne zdjęcie i rowerzyści pod eskortą policji udali się aż na koronę wału a potem wałem wzdłuż Odry do Rogowa Op.

Nasza grupa busem wróciła do domu, bo już o 17.30 była Msza św. w rocznicę powodzi lipiec `97 i maj 2010.