Modlitwa Pierwsza – Modlitwa do św. Józefa

Św. Józef jest patronem Kościoła wielu państw, regionów oraz diecezji, Kalisza, polskich kapłanów – więźniów Dachau, wielu zgromadzeń zakonnych, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dzieci, młodzieży i sierot, dziewictwa, pracujących (szczególnie w takich zawodach jak: rzemieślnik, drwal, cieśla, stolarz, kołodziej, inżynier, grabarz, wychowawca), podróżujących oraz wypędzonych. Św. Józef pomaga modlącym się doń we wszystkich potrzebach, a szczególnie proszącym o łaskę zachowania czystości i zwalczenia pokus, zdrowie (szczególnie w chorobach oczu), dach nad głową, potomstwo, dobrą śmierć, opiekę przeciw szatanowi, o łaskę pojednania z Bogiem i nabożeństwo do Maryi, o pomoc w sytuacjach beznadziejnych.

MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przyjdź nam łaskawie z niebiańską pomocą w Twej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogów zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci, mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. AMEN.