Odpust z Kamionki 06.05.2018r.

modlitwa_icoJuż od ponad 200 lat w pierwszą niedzielą maja od kapliczki poświęconej św. Florianowi w Kamionce wyrusza odpustowa procesja do kościoła parafialnego. Procesja wyruszył o godz. 10.10 a suma odpustowa była o godz. 11.00. W tym roku procesję prowadził ks. biskup Rudolf Pierskała pochodzący z Kamionki.

Jako śpiewak pieśni floriańskiej zadebiutował Patryk Mikołajczyk. Mszę św. koncelebrowana odprawiał ks. biskup i miejscowy proboszcz.

Po Mszy św. nim procesja weszła na chodnik prowadzący w kierunku ul. Kwiatowej ks. proboszcz żegnał wszystkich kropiąc woda święconą. To też należy do tradycji odpustowej.

O godz. 14.30 przy kapliczce na nabożeństwie majowym zgromadzili się mieszkańcy Kamionki, goście, dawniejsi mieszkańcy Kamionki oraz parafialnie z Mechnicy i Poborszowa.

Nabożeństwo prowadził ks. proboszcz, przygrywała nasza parafialna orkiestra dęta a błogosławieństwa końcowego udzielił ks. biskup.