Odpust w Mechnicy

modlitwa_icoW ostatnią niedzielę lipca tj. 28.07.2019 r. w kościele parafialnym świętowaliśmy odpust ku czci św. Jakuba Ap. Cały czas są upały. Śledząc prognozę pogody wielu zapewne obawiało się tego, jak wytrzymamy w kościele. Choć było prawie 30 stopni na zewnątrz to w kościele było chłodniej. Wychodząc na procesję po Mszy św. można było poczuć upał.

Na początku Mszy św. ksiądz proboszcz przywitał zacnego Gościa oraz wszystkich przybyłych na uroczystość odpustową.

Suma odpustowa koncelebrowana. Przewodniczył ks. Joachim Waloszek, doktor nauk teologicznych, prałat, wikariusz biskupi do spraw formacji stałej kapłanów naszej diecezji, profesor muzykologii na Uniwersytecie Opolskim i były wieloletni rektor Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. On też wygłosił okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św.

Po Mszy św. ksiądz proboszcz przywitał przybyłych kapłanów z dekanatu, podziękował wszystkim gościom i parafianom za udział w sumie odpustowej i zaprosił na nieszpory o godz. 14.30.

Na nieszporach było 60 osób. Choć żar lał się z nieba myśmy godnie uczcili naszego patrona św. Jakuba Ap.