Get Adobe Flash player

Nasi ministranci w Ozimku

Na początek ministranci. Zostali Oni zaproszeni na niedzielę 16 maja do Ozimka przez tamtejszych ministrantów na spotkanie sportowe. Wyprawa była całkiem spora ponieważ wybrano się na miejsce 2 busami i 4 osobówkami.

Pobyt w parafii Ozimek Nasze „Buksy” rozpoczęły od zwiedzenia dawnego kościoła parafialnego, a obecnie kościoła pw. św. Floriana. Po lekcji historii przemieścili się do kościoła parafialnego. Przed wyjściem z świątyni każdy otrzymał obrazek patrona ministrantów św. Jana Berchmansa.

Kolejny etap wyjazdu to już zawody sportowe. Przyjazd na halę sportową, krótkie przywitanie i od razu podział na grupy, losowanie i rozgrywki w piłkę nożną. Jak wiadomo nie każdy specjalizuje się w tej dyscyplinie sportowej, dlatego też dla „niekopiących” była możliwość zagrania w kręgle, oglądanie wyścigów F1, bądź gra w bilarda.

Piłka nożna wzbudzała jednak największe emocje, a do finału dostały się drużyna z Ozimka i Nasza (zawodnicy z Poborszowa a bramkarz z Mechnicy). Pełen dramaturgi mecz zakończył się remisem, dogrywka również. Dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się miejscowi i wygrali 6:5.

Na koniec jeszcze poczęstunek dla wszystkich w salkach katechetycznych oraz pamiątkowy dyplom dla każdego uczestnika. Jednym, w w sumie dwoma słowami: UDANY WYJAZD. 🙂

Poniżej galeria zdjęć