Get Adobe Flash player

Msza św. w rocznicę powodzi lipiec`97

Aparacik2Nasza Msza św. w rocznicę tej powodzi stulecia lipiec`97 jest chyba jedyną w kraju, która jest odprawiana co roku. Owszem, w niektórych miejscowościach były Msze w 10 czy 15 rocznicę powodzi lipiec `97. Wdzięczności nigdy nie za wiele dlatego chciejmy przez udział w tej Mszy św. dziękować też i w następnych latach Panu Bogu za Jego opiekę nad nami w tych dniach cierpienia i doświadczeń oraz za wszystkich ludzi dobrego serca.

            Pandemia powywracała wiele spraw do góry nogami. Obostrzenia. Zakazy gromadzenia się. I tak odkładało się wiele uroczystości, jubileuszy, spotkań. Aż wreszcie ogłoszono, że można się spotykać, że na wolnym powietrzu nie trzeba zakładać masek. Zatem trzeba było to wykorzystać.

W ostatnią sobotę czerwca tj. 26.06.2021 r. o godz. 17.30 „pod górą” – jest to miejsce, gdzie dziś stoi wiata, jest plac zabaw dla dzieci i nie tylko, a przed 24 laty zatrzymała się woda powodzi. Gromadzimy się na Mszy św. dziękczynnej. Dziękujemy Opatrzności Bożej za opiekę, za czuwanie nad nami. Świętujemy Parafialny Dzień Strażaka i wiele jubileuszy. Sumując wszystkie jubileusze otrzymujemy liczbę 145 (65 urodziny ks. proboszcza z listopada ubiegłego roku, 30 lat posługi kapłańskiej w tutejszej parafii w grudniu ubiegłego roku, 5 lat posługi jako kapelana strażaków powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, 5 lat od otwarcia dwóch  „Dróg Jakubowach” i 40 lat święceń kapłańskich w maju tego roku).

Po Mszy poczęstunek dla wszystkich a trochę później zabawa.