Msza pod górą w rocznicę powodzi z lipca 1997

Aparacik2Tak się w tym roku złożyło, że ostatnia sobota czerwca w tym roku to liturgiczne wspomnienie św. Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 17.30 pod górą w Mechnicy zebraliśmy się na Mszy dziękczynnej za wszystkich naszych dobrodziejów, którzy podczas powodzi lipiec `97 przyszli nam z pomocą. Byli to strażacy OSP naszej parafii, dobrodzieje z różnych stron kraju i z zagranicy. Panu Bogu dziękowaliśmy za tych ludzi i za to, że nikt na naszym terenie nie stracił życia.

Mszę św. sprawowali miejscowy ks. proboszcz oraz neoprezbiter ks. Paweł Knop. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. każdy mógł przystąpić po błogosławieństwo prymicyjne.

Po Mszy św. była kawa, kołocz, grill, napoje i zabawa. Pierwsze na „betonowy parkiet” weszły dzieci a potem starsi. Pogoda była wspaniała.