Get Adobe Flash player

I – Komunia Święta

Pierwsza-Komunia-sw.W tym roku ze względu na panująca pandemię koronawirusa uroczystość pierwszej Komunii św. została przeniesiona z drugiej niedzieli maja na trzecią niedzielę września tj. 20.09.2020 r. Ale gdy zbliżał się ten dzień zaczęło pojawiać się pytanie czy ta uroczystość dojdzie do skutku bo zaczęła rosnąć liczba zachorowań na Covid-19. Dzięki Bogu udało się, w ustaloną przez rodziców, trzecią niedzielę września przeżyć tę, wspaniałą uroczystość komunijną.
O godz. 10.30 tylko 9-cioro dzieci z klasy już 4 przystąpiło do I Komunii św. Mimo tak małej liczby dzieci wzorem lat ubiegłych dzieci śpiewały psalm (dziewczynki), czytały lekcje (chłopcy), podawały wezwania modlitwy wiernych, przyniosły dary do ołtarza, a na koniec Mszy św. podziękowały Panu Jezusowi, że przyszedł do ich serc.