Droga Krzyżowa ulicami parafii

dro_krzyPiątek, 12 kwietnia 2019 r. o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami parafii. Rozpoczynamy tradycyjnie już od krzyża Garbasowego w Poborszowie przy ul. Krapkowickiej.

Pogoda nieprzyjemna. Wiał zimny, przenikliwy wiatr. Czasem trochę straszyło deszczem. Im bliżej końca nabożeństwa tym pogoda się poprawiała.

Oprócz rozważań przy każdej stacji w drodze między stacjami podawane były myśli pod osobistą refleksję.

„Zastanów się o człowiecze…” No właśnie, zastanów się. Parafialna Droga Krzyżowa to nie tylko przejście pewnego odcinka drogi na wolnym powietrzu ale to czas na zastanowienie się nad tym, jak wielka jest miłość Jezusa do mnie, do każdego z nas. Jak odpowiadam na tę miłość.

Na zakończenie odmówiliśmy modlitwy by zyskać odpust. Zaśpiewaliśmy pieśń „Wisi na krzyżu…” i z błogosławieństwem kapłańskim rozeszliśmy się do domów.