Get Adobe Flash player

Dni Krzyżowe

modlitwa_icoNastępnego dnia po uroczystości pierwszej Komunii św. w „Białym Tygodniu” dzieci pierwszo-komunijnych przypadły Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje połączone z procesjami błagalnymi do krzyży lub kapliczek.

Kamionka 10.05.2021r.

W tym roku w Kamionce przypadła kolej na kapliczkę św. Mikołaja, która znajduje się na granicy Kamionki z Antoszką. Pogoda była wyśmienita. Było bardzo ciepło. Trochę złośliwy był wiatr, ale można go było przetrzymać. Przy dzieciach I-Komunijnych były Dzieci Maryi ubrane na biało z medalikami.

Mechnica 11.05.2021 r.

Dzisiaj gromadzimy się przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Krapkowickie DK 45 z ul. Leśną. Rozpoczynamy modlitwy z Drogi do nieba na Dni Krzyżowe. Śpiewamy tylko część litanii do Wszystkich Świętych a pozostałą część, tak jak wczoraj śpiewamy w drodze do kościoła.

Dla bezpieczeństwa idziemy ul. Leśną, ul. Borki, ul. Banatki, przechodzimy przez Krapkowicką i wchodzimy na ul. Młyńską udając się do kościoła. Pogoda jak wczoraj – ciepło ale wieje wiatr. W modlitwach przy krzyżu przeszkadzają samochody, które jadą bez przerwy. Na szczęście mamy mocne nagłośnienie i wszyscy zgromadzeni słyszą słowa modlitw.

Poborszów 12.05.2021 r.

Gromadzimy się przy drugiej ponapoleońskiej kapliczce na ul. Wygon, która została odrestaurowana i należałoby ją poświęcić. Modlitwy o urodzaje zaczynamy od poświecenia tej kapliczki.

Słonko bardzo mocno grzeje. Termometry wskazują 29 stopni, ale przy kapliczce jest przyjemnie. Do kościoła idziemy tzw. „chodnikiem”.