Dni Krzyżowe

modlitwa_icoOd poniedziałku do środy przed niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego odprawiane są procesje błagalne do krzyży lub kapliczek. Podczas tych procesji modli się o urodzaje. W tym roku Dni Krzyżowe przypadły w dniach 7 – 8 – 9 maja po odpuście kamieńskim a przed uroczystością I-Komunii św. Modlitwy przy krzyżach codziennie rozpoczynaliśmy o godz. 17.00.

W poniedziałek procesję rozpoczęliśmy modlitwami przy krzyżu Morawcowym przy ul. Bródek w Mechnicy. W drodze do kościoła odprawiliśmy też nabożeństwo majowe. Pogoda była piękna, słoneczna.

We wtorek procesję rozpoczęliśmy od krzyża Klosowego przy drodze polnej z Kamionki do Poborszowa.

W środę w Poborszowie na grobli przy krzyżu Chylowym zbiera się grupa wiernych na modlitwie o urodzaje. Słychać grzmot. Rozpoczynamy modlitwy a tu zaczyna coraz mocniej kropić. Ostatecznie całą drogę do kościoła szliśmy w lekkim deszczu.