Get Adobe Flash player

Boże Ciało w Mechnica

,,Lecz tłumy dowiedziały się o tym i poszły za Nim. On je przyjął i mówił im o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrawiał. …”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Pana Jezusa w tym roku wypadła w czwartek 30 maja. Każdy, a szczególnie ci, którzy robią ołtarze na Boże Ciało chcieliby, aby pogoda była piękna, słoneczna bo wtedy procesja przyjdzie do ich ołtarza. W środę pogoda pozwalała na budowanie ołtarzy. Jednak każdy stawiał sobie pytanie jaka będzie pogoda jutro. Według prognozy pogody w telewizji miało padać w okolicach Wrocławia. Każdy się uspokajał, że to nie u nas. W czwartek rano o godz. 7.00 Msza św. w Poborszowie. Coś pogoda zaczyna się załamywać, ale każdy jest dobrej myśli. Na procesję będzie ładnie. W tym roku jak nigdy Dzieci Maryi nazbierały bardzo dużo kwiatów do sypania. Pełny był kosz, z którego Dzieci Maryi nabierały kwiatki do swoich koszyczków i jeszcze trzeba było resztę pomieścić w dwóch bardzo dużych reklamówkach.

Na Mszę św. przyszło też bardzo dużo wiernych. Było też dużo obcych. Przy rozdawaniu Komunii św. księdzu proboszczowi pomagało też dwóch szafarzy. Komunii św. rozdano 360.

no images were found


Po Mszy św. śpiewamy pieśń podczas, której ustawiamy się do procesji: krzyż, sztandary, małe dziewczynki sypiące kwiatki a obok nich Dzieci Maryi, dzieci I-Komunijne z poduszkami, na których są symbole Wiary, Nadziei i Miłości oraz różaniec, mężczyźni, Dzieci Maryi sypiące kwiatki, ministranci, szafarze, mężczyźni niosący latarnie, kadzidło, baldachim a pod nim kapłan z Najświętszym Sakramentem, orkiestra, kobiety. Dzieci idą z rodzicami. Wychodzimy z kościoła i zaczyna coraz mocniej padać. Strażacy z OSP Mechnica-Kamionka czuwają nad bezpiecznym naszym przejściem przez ulice Krapkowicką na ul. Banatki. Deszcz wzbiera na sile. Idziemy do pierwszego ołtarza, który jest na ul. Banatki.

no images were found


Drugi ołtarz na ul. Przyjaciół, można powiedzieć na placu budowy. Z jednej i z drugiej strony ołtarzy domy w stanie surowy i w budowie.

no images were found


Udajemy się do trzeciego ołtarza, którzy znajdował się przy posesji p. Józefa Ludwig na rogu ul. Banatki i Przyjaciół.

no images were found


Od trzeciego ołtarza wracamy ul. Banatki, przechodzimy przez ulicę Krapkowicką gdzie czuwają nad naszym bezpieczeństwem strażacy zatrzymując na chwilę ruch samochodów. Udajemy się do czwartego ołtarza, który znajduje się w kapliczce p. Jaskółka na ul. Młyńskiej.

no images were found


Przy tym ołtarzu ks. proboszcz podziękował wszystkim za udział w procesji, wszystkim funkcyjnym, tym, którzy przygotowali ołtarze. Następnie zaśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum i w procesji udaliśmy się do kościoła, gdzie ks. proboszcz schował Najświętszy Sakrament do tabernakulum.

no images were found