Bierzmowanie

Aparacik2W sobotę 14 kwietnia 2018 roku o godz. 15:00 ks. bp Paweł Stobrawa udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszego dekanatu w kościele parafialnym pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu.

Z naszej parafii sakrament ten przyjęło 14 gimnazjalistów klasy trzeciej.

W homilii ks. Biskup Paweł Stobrawa nawiązywał do zadań jakie niesie ze sobą przyjęcie sakramentu Bierzmowania. Prosił, aby młodzi ludzie w każdej sytuacji potrafili zachować się jak prawdziwi katolicy. Podejmowali dobre decyzje, dokonywali dobrych wyborów, żyli wg zasad naszej wiary, tej wiary w duchu, której zostali wychowani przez rodziców.

Po błogosławieństwie końcowym bierzmowani zostali obdarowani przez ks. biskupa Pawła Stobrawę krzyżykami, które symbolizują Krzyż, jaki młodzież opolska dostała od ks. biskupa Andrzeja Czai podczas Światowych Dni Młodzieży jako Znak, z którym może się utożsamiać. Razem ze Znakiem dostała również Zadanie, by głosiła miłosierdzie Pana Jezusa, przed Nim trwała i Jemu służyła.