Get Adobe Flash player

50 rocznica I – Komunii św.

Aparacik2Niewiarygodne, że upłynęło 50 lat od dnia, gdy pierwszy raz przyjęliśmy Pana Jezusa do swoich serc. Kiedy minął ten czas i dlaczego tak szybko?

05 czerwca 2021 w sobotę w Kościele św. Jakuba w Mechnicy odbyła się Msza święta w intencji komunikantów, którzy przyjęli I Komunię świętą w roku 1971.

 Z napięciem, ciekawością i pewnego rodzaju obawą szukaliśmy znajomych twarzy i czasem z trudem się rozpoznawaliśmy. Niektórzy „zniknęli po podstawówce” i ich obraz zamazał się w pamięci.” Kto to? Szkoda, że było nas tak mało!

W kościele parafialnym olśniła nas na początku wspaniała dekoracja. Złota Monstrancja i świeca komunijna, obok modlitewnik z różańcem  i  złota „ pięćdziesiątka” wkomponowana w kwiaty. Wzroku nie można było oderwać!

Otrzymaliśmy w prezencie małe świece. Zostały zapalone gdy odnawialiśmy przyrzeczenia chrzcielne jak w dzień I-Komunii św. Po zdjęciu zbiorowy druga niespodzianka – książka „Wszystko o Siostrze Faustynie Kowalskiej”. Potem spotkanie w salce przy kawie i bardzo ciekawym torcie.